Що буде з цінами на нерухомість в 2019 році: прогноз не радісний від АН “RealCity”

розміщено в: Записи | 0

В кінці року з’явилося багато невтішних економічних прогнозів на наступний, 2019 рік, от і експерти ринку нерухомості не обіцяють нічого гарного

Нерухомість в Україні злетить в ціні, а станеться це після виборів 2019 року.

За прогнозами Конфедерації будівельників України (КСУ), ціни на житло зростуть на 20%.

Нерухомість подорожчає через підвищений попит і високу пропозицію.

Негативну роль також відіграють збільшення ставок за кредитами,

зростання зарплат, цін на будматеріали, логістику, паливо.

«Реалії 2018 року частково продовжаться в 2019 році. Ціни на нерухомість в Україні будуть поступово зростати. На початку року різкого зростання цін не передбачається, однак після виборів житло подорожчає до 20%», – прогнозують експерти.

Вони додають, що на попит на нерухомість будуть впливати грамотна концепція проекту, якість будівництва, політика ціноутворення і високий рівень експлуатації комплексу.

Відзначається, що за даними НБУ, темпи кредитування населення зросли в 2018 році на 40%. При цьому в Нацбанку розраховують, що кредитів на житло буде видано в наступному році ще більше.

До того ж, в 2018 році спостерігалося здешевлення житла елітного класу-середня ціна за 1 кв. м в Києві в 2018 році склала 53 тис. грн, що на 13% нижче, ніж в 2017 році.

А ось житло економ-класу подорожчало майже на 14% в порівнянні з 2017 роком-до 19 тис. грн за кв. м.

З кожним роком збільшується не тільки кількість українців,

які їдуть на заробітки в Польщу, але і кількість квадратних метрів житла,

що купується нашими співвітчизниками в сусідній країні.

Багато громадян України їдуть до Польщі не тільки на сезонні заробітки, але і на постійне місце роботи, а значить, потребують і житло. А деякі цілеспрямовано вкладають кошти в польську нерухомість. Це не дивно, адже ціни на квартири в Польщі найвигідніші серед країн-членів Євросоюзу. Часто навіть купити житло в Польщі вийде дешевше, ніж аналогічне в Україні.

Третій рік поспіль українці займають топові місця в рейтингу купівлі житлових приміщень у Польщі іноземцями. І з кожним роком площа придбаних квартир збільшується.

На долю українців припадає майже третина житлоплощі, купленої іноземцями в Польщі, за поточний рік-70 тисяч квадратних метрів.

При цьому загальна площа придбаного житла іноземцями склала 264 тисячі кв. м.

Найбільшим попитом користуються квартири в таких великих польських містах, як Варшава, Краків і Вроцлав

 

Перегляди: 340